zcsiwp.jpg
zcpsid.jpg
zcpodz.jpg
zctias.jpg
TERAPIA PARTNERSTW
grafika
Powrót
Drukuj
Pdf
Wypowiedz się

Partnerstwo to ciągły i dynamiczny proces. Łączące pozostających w parze ludzi relacje podlegają stałej ewaluacji, są zmienne, często narażone na różnego rodzaju kryzysy. Kryzys w związku jest naturalnym zjawiskiem towarzyszącym rozwojowi wspólnego życia partnerów. Ważne jest, aby potrafić w takim momencie uświadomić sobie jak istotna jest zmiana dotychczasowych sposobów działania, współistnienia, okazywania uczuć i przywiązania. Dobierając się w pary ludzie mają swoje oczekiwania wobec drugiej osoby. Niektórzy z nas potrafią je okazywać, inni skrywają. Często w sytuacjach kryzysowych te niewypowiedziane dotychczas oczekiwania i nasze potrzeby stają się źródłem konfliktów, kłótni, a nawet rozstań.

Terapeuta może pomóc partnerom w zrozumieniu zmian z jakimi przyszło im się spotkań i zrozumieć emocje im towarzyszące. Być może do wybuchu konfliktu doszło, kiedy postanowiliście wspólnie zamieszkać, pobrać się, oczekujecie narodzin dziecka, w waszym życiu pojawił się potomek, dzieci się usamodzielniają, dojrzewają czy też wyprowadzają się z waszego wspólnego domu. Być może do kłótni dochodzić zaczęło, kiedy któryś z Was zmienił miejsce pracy, częściej wyjeżdża, poświęca więcej czasu na swą aktywność zawodową lub hobby, zachorował lub przeszedł na zasłużoną emeryturę. Te zmiany mogą być dla każdej ze stron bardzo stresujące, mogą sprawić, że partnerzy oddalają się od siebie, czują nagle pustkę i niezrozumienie, odczuwają samotność.

Terapeuta pomoże Wam zrozumieć do dzieje się w Waszej parze, pokazać jak ważna jest rola każdego z Was w tworzonym partnerstwie. Pomoże odkryć oczekiwania, spojrzeć na Wasz związek i Wasze zachowania z - jakże potrzebnej w kryzysie – perspektywy. Tak jak procesem jest partnerstwo, tak procesem jest terapia. Może jednak stać się początkiem nowego etapu w Waszym wspólnym życiu.

Jeśli uważasz, że ten moment w Waszym wspólnym życiu nadszedł, aby skorzystać z terapii, skontaktuj się z nami i umów na wizytę - tel. 943523475 lub napisz email:

Powrót
Drukuj
Pdf
Wypowiedz się